Hotel Dębowa Góra zostanie udostępniony uchodźcom z Ukrainy

By 9 maja, 2022 NEWSY

Hotel Dębowa Góra, należący do Grupy ORLEN, został bezpłatnie przekazany na mocy umowy użyczenia Miastu Płock i będzie wykorzystany w celu pomocy uchodźcom z Ukrainy. Koncern przeprowadził niezbędne prace remontowe budynku i pokryje stałe koszty jego funkcjonowania po oddaniu go do użytku. Z kolei kwestiami zarządzania obiektem, organizacją zakwaterowania w nim uchodźców z Ukrainy, ich wyżywieniem i zapewnieniem opieki socjalnej zajmie się Urząd Miasta Płocka.

– Od wybuchu wojny aktywnie angażujemy się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Od razu przekazaliśmy na ich potrzeby hotel Petrochemia w Płocku, gdzie obecnie przebywa grupa blisko 30 osób, głównie matek z dziećmi, które otoczyliśmy opieką. Teraz przekazujemy nasz kolejny obiekt, żeby mogły w nim zamieszkać rodziny uciekające przed wojną. W Dębowej Górze schronienie znajdzie blisko 100 osób – mówi Armen Konrad Artwich, Członek Zarządu ds. Korporacyjnych PKN ORLEN.

Łącznie w Dębowej Górze znajduje się 45 pokoi, w których zakwaterowanych zostanie blisko 100 osób.  Zgodnie z założeniami w pierwszej kolejności w hotelu Dębowa Góra zostaną zakwaterowani uchodźcy, którzy przybyli do Płocka w pierwszych tygodniach wojny, aby  poprawić ich warunki bytowe. W budynku dodatkowo wydzielono pomieszczenia gospodarcze pod pralnię i suszarnię, a także strefę socjalną do samodzielnego przygotowywania lub odgrzania posiłków. Wygospodarowano również miejsce na pokój zabaw dla dzieci i salę telewizyjną. Wszystkie te pomieszczenia zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt.

– Od początku agresji Rosji na Ukrainę mieszkańcy Płocka, organizacje pozarządowe i samorząd niosą pomoc uchodźcom, którzy przybyli do naszego miasta oraz obywatelom Ukrainy, którzy pozostali w swojej ojczyźnie. W naszym mieście przygotowaliśmy miejsca zakwaterowania w obiektach zarządzanych przez miejskie jednostki, np. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, spółkę Rynex, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, jak też na podstawie umów z podmiotami zewnętrznymi. Teraz wspólnie z Grupą ORLEN zapewnimy jak najlepsze warunki dla naszych gości z Ukrainy w hotelu w Dębowej Górze – podkreśla prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Leave a Reply