Płock odwiedzili Dyrektor Globalnej Sieci CIFAL, Alex Mejia oraz Dyrektor CIFAL Malaga, Julio Andrade

By 9 maja, 2022 NEWSY

W dniach 4-5 maja Płock odwiedzili Dyrektor Globalnej Sieci CIFAL, Alex Mejia oraz Dyrektor CIFAL Malaga, Julio Andrade. Podczas spotkania z Prezydentem Andrzejem Nowakowskim analizowali sytuację, w jakiej znalazł się Płock i inne polskie samorządy oraz ich potrzeby w kontekście napływu uchodźców do Polski.

Wizyta rozpoczęła się w środę, w Centrum Pomocy Płockiego Wolontariatu przy ul. Misjonarskiej, gdzie goście mieli okazję zobaczyć, jak w praktyce wygląda pomoc udzielana znajdującym się w mieście Ukraińcom. Rozmawiali z wolontariuszami na temat ich zaangażowania i doświadczeń oraz najpilniejszych potrzeb uchodźców. Dowiedzieli się również jak wygląda organizacja zbiórek, sortowanie, oraz wydawanie czy wysyłka darów. Podczas czwartkowego spotkania online ze Związkiem Miast Polskich prezydent Andrzej Nowakowski opowiadał o sytuacji Ukraińców w Płocku i o wszystkich działaniach, jakie podejmuje miasto na rzecz uchodźców oraz naszego miasta partnerskiego, Żytomierza.

Mer Żytomierza, Serhij Suchomlyn, połączył się online z uczestnikami spotkania w ratuszu – delegacją CIFAL, prezydentem Płocka, jego zastępcą Arturem Zielińskim i pracownikami Urzędu Miasta Płocka, aby opowiedzieć o sytuacji swojego miasta i mieszkańców. Podziękował za pomoc przekazaną przez Płock oraz za ciągłe wsparcie. Przekazał informację o najpilniejszych potrzebach oraz omówił możliwości współpracy z globalną siecią CIFAL.

Alex Mejia przekazał prezydentowi Andrzejowi Nowakowskiemu list gratulacyjny od ONZ z pochwałą za wysiłki miasta i mieszkańców na rzecz uchodźców z Ukrainy oraz podziękowaniem za współpracę w strukturach UNITAR. W uznaniu za wspaniałą postawę odzwierciedlającą wartości Organizacji Narodów Zjednoczonych prezydent otrzymał również ozdobną przypinkę ONZ.

 

Leave a Reply